Ekşi Duyuruda görmek isterim ki ...

cevap yazılmış duyuruyu sahibi silemesin

duyuru açma ekranında "internet kullanıcıları görebilsin" işareti gibi bir tane de "bu duyuruyu silebilirim" işareti olsun ve duyuru "bu duyuruyu yazan kişi daha sonra duyurusunu silebilir" notuyla birlikte yayınlansın. onu işaretlemeden duyuru yazanın duyurusu da silinemesin. ya da ancak moderatör uygun görürse, altına cevap yazanların hepsi "ok silebilir" demişse silinebilsin. oturup eşşek gibi cevap yazıyoruz, ertesi gün bakıyoruz duyuru silinmiş. olmasın böyle. emeğimize yazık. "silebilir" diye işaret gördüğümüz duyuruya iki kere düşünüp cevap yazalım.

39 votes
Vote
Sign in
(thinking…)
Sign in with: Facebook Google
Signed in as (Sign out)
You have left! (?) (thinking…)
kibritsuyu shared this idea  ·   ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →

7 comments

Sign in
(thinking…)
Sign in with: Facebook Google
Signed in as (Sign out)
Submitting...
 • sathiye commented  ·   ·  Flag as inappropriate

  kullanıcılar tarafından oluşturulmuş bir içeriğin, sahibi tarafından düzenlenmesine yahut kaldırılmasına izin verilmemesi etik durmuyor. katılmıyorum bu öneriye.
  eğer dakikalarınızı harcayarak oluşturduğunuz uzun bir cevabınız varsa ve faydalı olacağına inanıyorsanız şayet, bir kopyasını bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

  ya da şöyle olsa daha güzel olur:
  bir kullanıcı kendi duyurusunu silerse, verilen cevaplar da, sırasıyla, cevap verenlerin çöp kutularına düşsün. böylece cevapları kaybolmamış olur. isteyen kişi, benzer içeriktesi soruyu sorar ve cevabını koyar.

  benim fikrim, her ne sebeple olursa olsun, kişinin siteye kendisinin eklediği içeriği, ister duyuru olsun, ister cevap olsun, düzenleyebilme ve silebilme özgürlüğünün elinden alınmamasıdır.

 • Halilibo commented  ·   ·  Flag as inappropriate

  Kesinlikle şart bir durum.

  Adam soru soruyor. Binbir zahmet cevap yazıyoruz. Ertesi gün bi bakıyorum adam duyuruyu silmiş. E hani bilgi paylaşımı. Özel bir konu olur tamam ama genel sorular da siliniyor. Bunların modere edilmesi lazım.

 • ermanen commented  ·   ·  Flag as inappropriate

  yahoo answers'taki gibi "en iyi cevap" verilmiş veya cevap verilmiş" duyurular silinemesin. moderatör silebilsin sadece.

 • bıdıbıdı commented  ·   ·  Flag as inappropriate

  belki ama silinebilenler sadece ev ilanları kan gibi duyurular olabilir. duyuruyu yapanlar da mutlaka geri dönmeli benim böle bi ilanım vardı işimiz halloldu çok şükür, yer kaplamayalım, insanları boşuna endişelendirmeyelim diye.

 • eeyuptr commented  ·   ·  Flag as inappropriate

  bence sadece gizleme olsa yeter, yani duyuru sahibi duyurusunu cevaplamaya kapatabilsin ve duyuru ekranından kaldırılsın ama benim cevap verdiğim duyurulardan baktığımızda görebilelim.

 • full commented  ·   ·  Flag as inappropriate

  Duyuruyu silme seçeneğinin yanına bir de gizle/pasifleştir gibi bir seçenek konsun. Duyuru sahibi silme seçeneğini sadece utandığı duyurular vs. için kullansın (bunu yaparken de -x tane cevap var emin misin- diye sorulsun. Pasif duyurular normalde görünmesin ancak "benim cevap verdiğim duyurular" kısmında görünsün ve referans verebilelim. Hatta arama yaparken pasif duyurular da aramaya dahil edilebilsin.

Feedback and Knowledge Base